2% z našich daní pre náš klub

/2% z našich daní pre náš klub
2% z našich daní pre náš klub2024-01-08T06:51:27+00:00

Najčastejšie otázky

Sú to 2% z dane, ktorú odvádzate štátu – neplatíte nič naviac.

Mechanizmus poukázania 2% z daní fyzických a právnických osôb slúži na podporu neziskového sektora. Každý pracujúci občan či firma podávajúca daňové priznanie a platiaca dane (zamestnanec, živnostník, firma). Každý, kto podá daňové priznanie a zaplatí daň má právo poukázať 2% z tejto dane občianskemu združeniu, ktoré si vyberie – napr. občianskemu združeniu Audi-klub.sk, ktoré je výhradným používateľom značky Audi Club International Slovensko.

Poukázaním 2% občianskemu združeniu Audi-klub.sk dávate štátu súhlas poskytnúť tieto prostriedky nášmu klubu. Pre vás, daňových poplatníkov to neznamená žiadnu stratu. Pre vás, členov a priaznivcov klubu to znamená prínos v podobe skvalitnenia služieb klubu svojim členom a priaznivcom.

Každému z členov a užívateľov stránky (resp. ich známych), kto poukáže 2% z dane klubu môže byť táto podpora klubu zarátaná ako ročný členský poplatok a stane sa tak riadnym členom Audi-klub.sk (pri 2%, ktoré nepresiahnu 10 Eur môžeme členstvo predĺžiť bez nároku na darčeky). Poukáž 2% klubu a staň sa jeho riadnym členom. Je to jednoduché. Postup nájdeš nižšie na tejto stránke.

Použitie prostriedkov z 2% z dane fyzických a právnických osôb je upravené legislatívou. Audi-klub.sk použil vyzbierané prostriedky na zorganizovanie školy bezpečnej jazdy a podporu športových aktivít na klubom organizovaných podujatiach (prenájom športovísk a technicko-športového vybavenia, motokár, areálu pre Školu bezpečnej jazdy, či nákup technického vybavenia nevyhnutného pre chod klubu). V budúcnosti plánujeme tieto prostriedky použiť na rovnako osožné projekty.

V prípade otázok či nejasností nás, prosím, neváhajte kontaktovať zaslaním e-mailu na adresu info@acislovensko.sk

Ak vaše daňové priznanie spracováva ekonómka, personalistka či účtovníčka, stačí, ak jej pošlete klubové iniciály a poviete, že chcete poukázať 2% občianskemu združeniu Audi-klub.sk. Skúsená osoba zvládne celý proces bez problémov.

Údaje potrebné pre poukázanie 2% Audi-klubu:

IČO: 42101743

PRÁVNA FORMA: Občianske združenie

NÁZOV: Audi-klub.sk

SÍDLO: Krompašská 2211/114, 040 11 Košice-Pereš

Prepošlite tieto údaje vášej účtovníčke alebo personalistke.

Na stiahnutie: tlačivo vyhlásenie

Postup poukázania a tlačivá – je to jednoduché

Podanie daň. priznania

Fyzická osoba alebo firma.

Sám alebo ekonómka

Potrebné klubové iniciály uvedené na tejto stránke. Termín zvyčajne do 31. 3. 2024

Zaplatenie dane

Platíš sám alebo zamestnávateľ.

Potvrdenie o zaplatení

Po zaplatení dostaneš “Potvrdenie o zaplatení dane” s údajmi potrebnými pre tlačivo “Vyhlásenie“.

Tlačivo Vyhlásenie

Vyplníš tlačivo a pošleš ho na daňový úrad do 30. 4. 2024

POZOR dôležité upozornenie

Nezabudni zaškrtnúť políčko “súhlasím so zaslaním údajov…”. Stiahnite si tlačivo tu >>

Uznanie členského

V januári 2023

Platba členského

Členské bude uznané v januári 2025, keď klub obdrží zoznam darcov.

Tlačivá a postupy

 1. Zamestnávateľovi (ekonómke/personalistke) pošlite klubové údaje potrebné pre poukázanie 2%. Upozornite ho, že si prajete poukázať 2% Audi-klub.sk a zaškrtnúť políčko “súhlasím so zaslaním údajov…” (otvoriť ukážku >>).
 2. Údaje potrebné pre poukázanie: IČO: 42101743, NÁZOV: Audi-klub.sk, PRÁVNA FORMA: Občianske združenie, SÍDLO: Krompašská 2211/114, 040 11 Košice-Pereš
 3. Zamestnávateľ za vás vyplní daňové priznanie, zaplatí daň a dá vám “Potvrdenie o zaplatení dane”.
 4. Z potvrdenia o zaplatení dane si vypočítajte výšku 2% a vpíšte ju, spolu s klubovými iniciálmi do tlačiva Vyhlásenie.
 5. Nezabudnite aj tu zaškrtnúť políčko “súhlasím so zaslaním údajov” (otvoriť ukážku >>).
 6. Vypísané tlačivo “Vyhlásenie” pošlite/podajte na daňovom úrade.
 1. Vypíšte daňové priznanie, doplňte klubové iniciály v oddieli XII (Vyhlásenie …) a zaškrtnite políčko “súhlasím so zaslaním údajov…” (otvoriť ukážku >>).
 2. Údaje potrebné pre poukázanie: IČO: 42101743, PRÁVNA FORMA: Občianske združenie, NÁZOV: Audi-klub.sk, SÍDLO: Krompašská 2211/114, 040 11 Košice-Pereš
 3. Po zaplatení dane vám na daňovom úrade dajú “Potvrdenie o zaplatení dane”.
 4. Z potvrdenia o zaplatení dane si vypočítajte výšku 2% a vpíšte ju, spolu s klubovými iniciálmi do tlačiva Vyhlásenie.
 5. Nezabudnite aj tu zaškrtnúť políčko “súhlasím so zaslaním údajov” (otvoriť ukážku >>).
 6. Vypísané tlačivo “Vyhlásenie” pošlite/podajte na daňovom úrade.
 1. Vypíšte daňové priznanie, doplňte klubové iniciály a zaškrtnite políčko “súhlasím so zaslaním údajov…” (otvoriť ukážku >>).
 2. Údaje potrebné pre poukázanie: IČO: 42101743, PRÁVNA FORMA: Občianske združenie, NÁZOV: Audi-klub.sk, SÍDLO: Krompašská 2211/114, 040 11 Košice-Pereš
 3. Všetky ostatné náležitosti zvládne vaša ekonómka 😉

Do tohto tlačiva Vyhlásenievpíšte údaje z tlačiva “Potvrdenie o zaplatení dane”. V prípade otázok kontaktujte svoju účtovníčku / ekonómku, alebo nám napíšte na info@acislovensko.sk .

Prehľad krokov

 • Vyplňte daňové priznanie, vpíšte klubové iniciály do daňového priznania, alebo ich pošlite vašej personalistke či ekonómke.

 • Pozor! Nezabudnite v daňovom priznaní zaškrtnúť políčko “súhlasím so zaslaním údajov …”. Bez tohto kroku vám 2% nebudú môcť byť uznané ako úhrada registračného poplatku (otvoriť ukážku >>).

 • Podajte daňové priznanie a zaplaťte daň (alebo to za vás urobí zamestnávateľ).

 • Po zaplatení dane (vami alebo firmou) vám bude vydané tlačivo “Potvrdenie o zaplatení dane“. Na jeho základe je potrebné vyplniť tlačivo “Vyhlásenie, vpísať klubové iniciály a podať na daňovom úrade.

 • Pozor! Ani v tlačive “Vyhlásenie” nezabudnite zaškrtnúť políčko “súhlasím so zaslaním údajov …”. Bez tohto kroku vám 2% nebudú môcť byť uznané ako úhrada registračného poplatku (otvoriť ukážku >>).

 • Klub v januári 2025 obdrží z daňového úradu zoznam darcov. Členský poplatok bude uznaný až v januári 2022.